Neden KRT® Geocell?

Hücresel Dolgu Sistemi (HDS)

Neden KRT® Geocell?2019-06-01T12:28:42+03:00

Neden KRT® Hücresel Dolgu Sistemi?

KRT® Geocell uluslararası normlara göre yüksek teknoloji ile üretilen, üç boyutlu petek yapıya sahip, erozyon kontrolü ve zemin güçlendirme geosentetik malzemesidir. Şev ve zemin stabilizasyon hücresi Geocell üstün nitelikli bir geosentetik zemin güçlendirme sistemidir.

Orjinal HDPE hammadde ile üretilir

Orjinal Hammadde

KRT® uzun ömürlü ve dayanıklı performans sağlamak için Geocell üretiminde sadece UV dayanımlı orijinal HDPE karışımı kullanır.

Yüksek kaliteli Geocell. Iso ve CE belgeli

Dünya Standartlarında Yüksek Kalite

KRT® Geocell CE standartlarına ve şartnamelere tam uyumludur. Ürünlerimiz yüksek teknoloji ile kalite ve izlenebilirlik garantisi olan ISO standartlarında tesislerde üretilir.

KRT hücresel dolgu sistemi ekonomik çözümler sunar.

Ekonomik Çözüm

Üç boyutlu hücre ağı sistemi zemin stabilitesi problemlerinde, şevlerde, kanallarda ve kıyı koruma yapılarında ekonomik ve efektif çözümler sunar.

KRT Geocell üstün performansa sahiptir.

Üstün Performans

KRT® Geocell sisteminin birbirine bağlı üstün dayanımlı hücre ağı zemini kuşatarak ve stabilize ederek sistemin performansını önemli oranda arttırır.

Geocell çevreci bir çözümdür.

Çevreci

Geocell ile bitkisel koruma sistemi çevreci bir çözümdür. Yağmur suyunun geçişine izin verir, suyun akışını ve toprak kaybını sınırlar. Şev yüzeyinin stabilizasyonu dik şevler oluşturulmasına imkan vererek dolgu miktarını azaltır ve karbon salınımını en aza indirir.

Uzman teknik destek

Hızlı & Güvenilir Teknik Destek

Uzman mühendislik ekibimiz proje koşullarınızı ve gereksinimlerinizi değerlendirerek projeniz için en uygun maliyetli ve güvenli çözümü belirlemek için burada.

Yüksek Standartlarda Geocell

Yüksek teknoloji ile üretilen KRT® Hücresel Dolgu Sistemi üstün malzeme dayanımına sahiptir. KRT® Geocell zor doğa şartlarında deforme olmadan on yıllarca işlevini güvenle sürdürebilecek şekilde üretilmiştir.

Neden KRT Hücresel Dolgu Sistemi

KRT® Geocell (Hücresel Dolgu Sistemi) uluslararası normlara uygun olarak üretilen, yüksek kalitede, üç boyutlu petek yapıya sahip erozyon kontrol ve zemin güçlendirme malzemesidir.

KRT® HDS dünya standartlarında, uluslararası normlara uygun olarak birinci sınıf malzemelerden üretilir. Özel katkılı polimerler ile güçlendirilmiş hücreler en zor doğa şartlarında bile güvenle hizmet verir.

1,50 milimetre ve üzerinde şerit kalınlığı ve özel polimerlerle güçlendirilmiş şeritleri ile çekme yüklerine karşı üstün dayanım sağlar.

Aşırı yükler altında dahi kopmayan, üstün dayanıma sahip, özel ultrasonik kaynak sistemine sahiptir.

Özel tasarımlı sürtünme yüzeyi hücre duvarı ile dolgu malzemesinin birbirine tutunma kabiliyetini arttırarak hücre içindeki malzemenin kaybını engeller.

Delikli drenaj yapısı hücre aralarında suyun geçişine ve bitkisel kök sisteminin yayılmasına izin verir. Kilitlenme mekanizması ile dolgu malzemesinin tutunma kabiliyetini arttırır.

Öne Çıkan Özellikler

KRT® Geocell eğimli yüzeylerde iç dolgu malzemesinin yer çekimi ve hidrodinamik kuvvetler nedeniyle kaymasını ve kaybedilmesini engeller. Malzemenin delikli (perfore) yapısı suyun hızlı drenajına imkan verirken, pürüzlü yüzeyi hücre içi dolgu malzemesinin yüksek eğimlerde dahi güvenle durabilmesine imkan verir.

Bitkilendirme yüzey erozyonuna maruz kalan şevler için doğal ve efektif bir koruma yöntemidir. Geocell sistemi yapısal zemin stabilizasyonu oluşturur. Dolgulardaki yüzeysel toprağın ve bitkilerin yer çekimi kuvveti ve erozyon nedeni ile kaybedilmesini engeller.

Üç boyutlu Geocell ağı her hücreyi izole ederek erozyon kuvvetlerine karşı güvenli bitkisel büyüme ortamı oluşturur.

Şev yüzeyinin stabilizasyonu (güçlendirilmesi) dik dolguların oluşturulmasına izin vererek, yatay alan kullanımını ve karbon salınımını azaltır.

Geocell hücrelerinin özel olarak tasarlanmış delikli hücre duvarları ile suyun hızlı drenajına imkan verirken, pürüzlü yüzeyi hücre içerindeki dolgu malzemesinin dik şevlerde dahi güvenle durmasını sağlar.

Geçirimsizlik malzemeleri (geomembran) üzerine yapılan uygulamalarda kazıklar ile malzemeyi delme riskini ortadan kaldırılarak bunun yerine tendon kullanılarak ankrajlama hendeği ile imalata olanak verir.

KRT® Geocell sisteminin birbirine bağlı üstün dayanımlı 3 boyutlu hücre ağı zemini kuşatarak ve stabilize ederek zeminin performansını önemli oranda arttırır. Zemin stabilitesi problemlerinde, şevlerde, istinat duvarlarında, kanallarda ve kıyı koruma yapılarında ekonomik ve efektif çözümler sunar. Sistem üstün kuşatma etkisi ile zeminin su veya rüzgar nedeniyle kaybedilmesini engeller.

*Geocell iki boyutlu erozyon kontrolü malzemelerinin aksine şev yüzeyi stabilitesi sağlar.

Erozyon Kontrolü : Geocell sistemi 45° ve daha fazla eğime sahip şevlerde sürdürülebilir bitkilendirme oluşumuna izin verir. Şevleri yüzey akmaları ve yüzey akışı nedeniyle oluşan şiddetli erozyona karşı koruma sağlar.

Zemin Güçlendirme : Hücresel dolgu sisteminin üç boyutlu yapısı iç dolgu malzemesini kuşatarak konsantre yükler ya da yayılı yükler altında zeminin kaymasını, yanal ve düşey hareketlerini engeller.

Üç boyutlu Geocell yapısı içinde kuşatılmış dolgu malzemesi yüzeydeki akış nedeni ile oluşan erozyondan etkilenmez.

Hücresel Dolgu Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Yüksek teknoloji ile üretilen KRT® Hücresel Dolgu Sistemi üstün malzeme dayanımına sahiptir. Dik şevlerde erozyon kontrolü, zemin güçlendirme, istinat duvarları, hidrolik yapılar gibi birçok alanda ekonomik, estetik ve güvenli çözümler sunar.

Deneyimli mühendislik ekibimizi başvurun.

Profesyonel Destek

İstekleriniz bizim için önemli

Movea mühendislik ekibi olarak olarak projenize özel KRT® Hücresel Dolgu Sistemi  çözüm önerilerimiz için  taleplerinizi bekliyoruz. Sizlere en güvenli ve ekonomik Geocell çözümünü önerebilmemiz için profesyonel destek ekibimizle hemen iletişime geçin.

Bize ulaşın.

  • +90 216 336 66 22

Proje ve uygulamalar hakkında hızlı bilgi almak için Sıkça Sorulan Sorular (SSS) sayfamıza göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Geocell ve Hücresel Dolgu Sistemi ayni şey midir?2018-12-18T14:26:23+03:00

Evet. Dünya genelinde 3 boyutlu petek yapıdaki geosentetik malzeme Geocell (Zemin Hücresi) olarak tanımlanmaktadır. Malzeme ülkemizde HDS (Hücresel Dolgu Sistemi) ismiyle kullanılmaktadır.

Neden KRT® Geocell?2019-01-04T16:32:37+03:00

KRT® Geocell dünya standartlarında, üstün nitelikte polimer malzemeler kullanılarak üretilmiş birinci sınıf erozyon kontrol ve zemin güçlendirme malzemesidir.

Birinci Sınıf Hammadde

KRT® HDS dünya standartlarında, uluslararası normlara uygun olarak birinci sınıf malzemelerden üretilir. Özel katkılı polimerler ile güçlendirilmiş hücreler en zor doğa şartlarında bile güvenle hizmet verir.

Sürtünme Yüzeyli Hücre Duvarı

Özel tasarımlı sürtünme yüzeyi hücre duvarı ile dolgu malzemesinin birbirine tutunma kabiliyetini arttırarak hücre içindeki malzemenin kaybını engeller.

Arttırılmış Şerit Kalınlığı

1,30 milimetre ve üzerinde şerit kalınlığı ve özel polimerlerle güçlendirilmiş şeritleri ile çekme yüklerine karşı üstün dayanım sağlar.

Mükemmel Kaynak Yeri Dayanımı

Aşırı yükler altında dahi kopmayan, üstün dayanıma sahip özel ultrasonik kaynak sistemine sahiptir.

Delikli Hücre Duvarı

Arttırılmış delikli yapı hücre aralarında suyun hızlı drenajına ve bitkisel kök sisteminin yayılmasına izin verir. Kilitlenme mekanizması ile dolgu malzemesinin tutunma kabiliyetini arttırır.

Hücresel Dolgu Sistemi Uygulamaları Nelerdir?2019-04-08T11:45:32+03:00

KRT® Geocell (Hücresel Dolgu Sistemi) yüksek teknoloji ile üretilen, üç boyutlu petek yapıya sahip, erozyon kontrolü ve zemin güçlendirme malzemesidir. Şev yüzeyinde erozyon kontrolü sağlayarak şev stabilitesini önemli oranda arttırır. Geocell üç boyutlu kuşatma etkisi ile zayıf zeminlerde hızlı ve ekonomik zemin stabilizasyonu (güçlendirme) sağlar. Hücresel Dolgu sistemi dört ana işlev sunar;

Erozyon Kontrolü (Hücresel Dolgu Muhafaza Sistemi)

Yüksek eğimli şevlerin erozyona ve heyelana karşı korunmasını sağlar. Hücre içindeki malzemeyi koruyan sistem güvenli kök gelişimi ile yeşillenmeye izin vererek erozyona karşı doğal ve güvenli bir koruma ortamı oluşturur. Detaylı bilgi edinin.

Hücresel dolgu muhafaza sistemi

Şevlerde, yamaçlarda hücre içi dolgu malzemesini tutarak malzemesinin erozyon nedeni ile kaybedilmesini engeller.

Zemin Güçlendirme (Temel Destek ve Takviye Sistemi)

Kara yolu, demir yolu, uçak pistleri, erişim yolları, askeri geçiş yolları, kaldırım ve yürüyüş yolları altında üstün zemin güçlendirme sağlar. Kullanılacak temel kalınlığını azaltarak dolgu maliyetinde önemli ölçüde ekonomi sağlar. Detaylı bilgi edinin.

Hücresel Dolgu Zemin Stabilizasyonu

Kara ve Demir yollarında, kaldırımlarda, geçiş yollarında, pistlerde, oyun alanlarında zemin stabilizasyonu sağlar.

İstinat Duvarları (Geocell Ön Yüzlü Yeşil Duvarlar)

Hücre içleri bitkisel toprak ve stabilize malzeme ile doldurularak sınırsız yükseklikte yeşil duvar imalatı yapılabilir. Geogrid donatılar ile güçlendirilen bu istinat yapılarının depreme karşı dayanımları mükemmeldir. Detaylı bilgi edinin.

Geocell ön yüzlü istinat duvarı

Geocell istinat duvarları sınırsız yüksekliğe ulaşabilen, depreme dayanımlı, estetik ve ekonomik yapılardır.

Hidrolik Yapılar (Kanallar ve Kıyı Koruma Yapıları)

Açık kanal, dere, gölet, baraj gibi hidrolik yapılarda ekonomik ve güvenli çözümler sunar. Hücre içleri toprak, çakıl ve beton ile doldurulabilen hücresel dolgu sistemi, yapıları suyun yıkıcı etkilerine karşı güvenli koruma sağlar. Detaylı bilgi edinin.

Hidrolik Yapılarda Erozyon Koruması

Kanallarda, göletlerde, kıyı koruma yapılarında suyun yıkıcı etkilerine karşı erozyon koruması

Tüm Sorular

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

KRT® Geocell uygulama alanları ve uygulama yöntemleri hakkında sıkça karşılaşılan sorular sayfasına göz atın. 

Tüm Sorular

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Movea mühendislik ekibi olarak sizlere en güvenli ve ekonomik KRT® Geocell çözümünü önerebilmemiz için profesyonel ekibimizle iletişime geçin.

Bize ulaşın.

+90 216 336 66 22

info@krthds.com

Go to Top